České a Saské zoo připravují společný projekt

advent
Adventní neděle 2016
21.11.2016
l3zhci93d3cvy2xpzw50cy9jbgllbnq2nc93zwixni93zwivaw1hz2vzl3n0b3jpzxmvsu1hxzuwnzhfd2vilmpwzw
Děti vánočně vyzdobily zoopark
2.1.2017
Zobrazit vše
drazdany_setkani

Tři české a tři saské zoologické zahrady připravují společný projekt, díky kterému se blíže provážou a účinněji poukážou na ochranu ohrožených druhů zvířat v jednotlivých zoo. Smlouva o spolupráci byla podepsána již 9. listopadu. Partnery projektu se stanou Zoopark Chomutov, Zoo Ústí nad Labem, Zoo Děčín, Zoo Görlitz, Zoo Drážďany a Zoo Hoyerswerda. V současné době finišují přípravy před podáním projektové žádosti.
Hlavním bodem tohoto projektu je vývoj společné mobilní aplikace, která představí projekty k ochraně druhů partnerských zoo, ukáže ohrožené druhy v každé z nich, ale také bude se všemi informacemi a interaktivními prvky doprovázet uživatele při návštěvě zoo. Díky této vícejazyčné aplikaci (česky, německy a anglicky) se v českých a německých zoologických zahradách zorientují lépe i zahraniční návštěvníci. Pokud si tedy návštěvník Zooparku Chomutov stáhne aplikaci některé z partnerských zoo, zobrazí se mu stejná uživatelská plocha, stejné funkce a stejná výstavba, jakou už zná z aplikace Zooparku. Pouze obsah bude specifický pro každou partnerskou zoo, přičemž téma „ochrana druhů“ tvoří centrální, jednotící prvek.
Další část projektu bude pro každou zoo odlišná. Chomutovský zoopark se zaměří na nákup tabletů, které použije ke zmodernizování a zatraktivnění environmentální výuky. Pro zjednodušení pohybu po rozlehlém zooparku bude vytvořen nový navigační systém s informacemi v němčině a angličtině.
Cílem jmenovaných zoologických zahrad je získat finanční podporu v maximální možné výši 85% celkových nákladů. Tyto prostředky pochází z Evropského fondu pro regionální rozvoj a jsou poskytovány Svobodným státem Sasko na základě Programu o spolupráci mezi Svobodným státem Sasko a Českou republikou.