Jeřábi v Zooparku se ve čtvrtek přestěhovali do nového bydlení

voltiž
Voltižní den
25.7.2017
IMG_1404
Záchranná stanice měla minulý týden napilno
2.8.2017
Zobrazit vše
jerab_belosiji

V Zooparku byla dokončena zcela nová expozice pro jeřáby. Ve čtvrtek 27. 7. se tito vzácní ptáci slavnostně představili v novém bydlení.

“V náhradním ubytování v zázemí Zooparku strávili 3 roky, i proto pro ně je stěhování velkým krokem”, zmínil vedoucí zoolog Miroslav Brtnický. “V nové ubikaci muselo být vše úplně dokončeno, po jejich přestěhování není možné nic upravovat, protože tito ptáci špatně nesou nepříjemné zvuky a zásahy ve své těsné blízkosti.”

Stěhovaly se 2 druhy, a to nově sestavený pár jeřábů popelavých a dvě odchované samice jeřába bělošíjího. Spolu s nimi se do nové expozice přestěhovaly dva druhy malých hus, bernešky rudokrké a husice liščí. Do části expozice jeřábů popelavých vnášely při slavnostním otevření děti z Ekotábora nové spolubydlící, želvy bahenní, čtyřprsté a do další sekce již zmíněné bernešky rudokrké.

“Do budoucna počítáme ještě s přemístěním jeřábů mandžuských ze zázemí, které umístíme místo jeřábů bělošíjích, až jim určíme jiné umístění”, uvedl vedoucí zoolog.