Společná vstupenka

advent
Adventní neděle ve Staré Vsi
15.11.2017
po přendání do expozice terária
Neobvyklý potravní specialista
20.11.2017
Zobrazit vše
Společná vstupenka

V letošním roce mohli již od 1. dubna 2017 návštěvníci tří zoologických zahrad Ústeckého kraje, tedy Podkrušnohorského zooparku Chomutov, Zoo Děčín a Zoo Ústí nad Labem využít výhodné nabídky v rámci společného projektu JEDEN KRAJ – TŘI RŮZNÉ ZOO. Za zvýhodněnou cenu si mohli zakoupit společnou vstupenku, která je opravňovala ke vstupu do všech tří zoologických zahrad. Platnost byla stanovena do konce roku 2017, ale ten, kdo prohlídku stihl do 31. října 2017, byl zařazen do slosování o zajímavé ceny. Na začátku listopadu se tedy sešli zástupci všech čtyř organizací ke zhodnocení projektu a losování výherců. Vzhledem k tomu, že pilotní projekt proběhl již v roce 2016, lze porovnat úspěšnost, potažmo oblíbenost, se kterou se nabídka u návštěvníků setkala.
V letošním roce o společnou vstupenku, ať již pro dospělou osobu či dítě, projevilo zájem celkem 809 návštěvníků, což je nárůst o 561 osob oproti roku 2016 (i když je nutné dodat, že pilotní projekt byl o tři měsíce kratší). Soutěžní kupón odevzdalo celkem 547 účastníků, což je o 371 více než minule. Vzhledem k velkému nárůstu bylo rozhodnuto o větším počtu vylosovaných výherců, místo tří avizovaných se štěstí usmálo na deset soutěžících. Jejich jména budou zveřejněna na jaře roku 2018, kdy proběhne slavnostní předání cen, tentokrát v Podkrušnohorském zooparku Chomutov, a to u tuleňů kuželozubých, s možností jejich krmení. Sedm výherců obdrží dárkové tašky s hodnotnými cenami, první tři čeká víkendový pobyt plný zážitků na různých místech ÚK, např. pro absolutního vítěze v areálu Klíny.
Příjemná zpráva je, že se všichni pořádající rozhodli v příštím roce v projektu pokračovat, dokonce mu věnovat ještě větší mediální podporu i za hranicemi kraje. Cílem je propagace nejen tří zajímavých turistických cílů, ale podpora návštěvnosti celého Ústeckého kraje. Projekt bude odstartován 1. dubna 2018 a i v tomto roce čeká na potencionální návštěvníky společná vstupenka ve formě pohlednice, navíc v každé zoo obdrží dárek v podobě originální magnetky, opět s jiným motivem. Poděkování patří nejen vedení tří zoologických zahrad, ale také zástupcům Ústeckého kraje, odboru regionálního rozvoje a oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu za pomoc při přípravě, realizaci a zejména publicitě celé kampaně.