Zoopark postavil nový interaktivní plot v Ekocentru

skokové-derby
Skokové derby ve skanzenu Stará Ves
28.6.2017
arkal_juw_2017.1
Vzácní jeleni a stepní ovce v chomutovském zooparku odchovávají celkem šest mláďat
30.6.2017
Zobrazit vše
Interaktivní plot v zooparku finančně podpořila NADACE ČEZ (13)

NadaceCEZ_400x300_RGB_svetlePozadi_transparentniDíky finanční podpoře NADACE ČEZ mohl chomutovský zoopark vybudovat na zahradě Ekocentra nový funkční plot, který navíc pobaví již během letních prázdnin stovky dětí.

Interaktivní prvky děti naučí, jak a proč se má kompostovat, k čemu se chovají žížaly a rozeznat jednotlivé druhy stromů podle listů. „ Jako první vyzkouší plot děti na příměstském ekotáboře. Nejen nabyté dojmy mohou ztvárnit na velké tabuli, která je dalším oblíbeným prvkem,“ vysvětluje ekolog Václav Brožka. „ O kompostu už všechny děti určitě slyšely. Jak správně kompostovat se naučí právě u nás. K čemu je ale dobrá žížalí farma a jak moc jsou žížaly užitečné, bude pro mnohé novinka,“ dodal ekolog.

K vybudování plotu přispěla veřejnost tím, že si aktivitu vybrala v projektu Pomáhej pohybem. Mobilní aplikace EPP od Skupiny ČEZ – Pomáhej pohybem je nástroj, díky kterému má uživatel možnost vlastním aktivním pohybem určovat, které projekty a v jaké výši má Nadace ČEZ finančně podpořit. Aplikace zaznamenává pohyb uživatele a generuje body, které jednotlivec věnuje konkrétnímu projektu.