Dobrovolníci pomáhali v zooparku uklidit Kaštanku

Štír středoasijský (Mesobuthus eupeu), který je nově vidět v noktuáriu zooparku.  Foto Jaroslav Zelinka
V noktuáriu přibyli štíři, expozici plazů doplní malé užovky
6.6.2018
Hana Zvalová ze skanzenu Stará Ves na zahrádce, která je součástí projektu Bílá místa rolnické historie.  Foto Josef Dušek
Výtvarná soutěž: Jak by dnes vypadaly zahrady našich předků?
19.6.2018
Zobrazit vše
Pracovníci klientského centra UPC na Dobrovolnickém dni v chomutovském zooparku.

Pracovníci klientského centra UPC na Dobrovolnickém dni v chomutovském zooparku.

Chomutovský zoopark je oblíbeným místem, kde pracovníci z okolních firem pomáhají v rámci firemních Dobrovolnických dnů. V květnu přijely dvě skupiny zaměstnanců společnosti UPC, v červnu dorazí již poněkolikáté pracovníci drogerie DM.

„Pracujeme v budově, u počítačů. Proto jsme si pro Dobrovolnické dny vybrali práci na čerstvém vzduchu a chtěli pracovat rukama,“ vysvětluje s úsměvem Petra Mynaříková z klientského centra UPC v Meziboří. Přes dvacet pracovníků této firmy v květnu kompletně vyčistilo rozlehlý kaštanový sad – shrabali a odvezli posekanou trávu a listí, vysbírali větvičky. „Moc se nám celý den líbil. Bylo pěkně a viděli jsme za sebou odvedenou práci,“ pochvalovali si zaměstnanci UPC.

Spokojení jsou i pracovníci zooparku. „Dobrovolníci nám hodně pomáhají a zaslouží si za to poděkování,“ přitakává Tomáš Gibas, vedoucí technického oddělení Podkrušnohorského zooparku. „Většinou dělají pomocné práce – zametají nebo hrabou listí. Ale takové práce je v tak velkém areálu dost a dost, takže pro nás je to ohromná pomoc.“

Jak potvrdil, v červnu se do zoo chystají  zaměstnanci dalších dvou firem, mezi nimi třeba i pracovníci drogerie DM. Ti chodí do zooparku pomáhat pravidelně už několik let.