Dva závody, dvě zlaté: Nová voltižní dvojice z Chomutova boduje

zoovlk
Vlk je po zásahu proudem v pořádku
30.4.2018
Májová večerní projížďka v kočáře může být krásným romantickým zážitkem.  Foto archiv zooparku
Romantika v zooparku: Vychutnejte si večerní májové jízdy kočárem
16.5.2018
Zobrazit vše
Natálie Albrechtová a Kristýna Pikalová získaly zlato hned v prvním závodě v Albertovci.  Foto Petr Videnka

Natálie Albrechtová a Kristýna Pikalová získaly zlato hned v prvním závodě v Albertovci. Foto Petr Videnka

Voltižní sezona sotva začala a Jezdecký klub při Podkrušnohorském zooparku Chomutov už sbírá vavříny. Ze dvou prvních závodů si přivezl dvě zlaté medaile a tři závodnice mají jistou kvalifikaci na červencové mistrovství České republiky.

Cenné kovy přidala do klubové sbírky dvojice Natálie Albrechtová a Kristýna Pikalová. Díky skvěle zajeté volné jízdě vyhrály první závod v Albertovci a vítězství si připsaly také v následujícím klání v Tlumačově. „Holky měly intenzivnější zimní přípravu než v minulých letech a zjevně se to vyplatilo,“ pochvaluje si trenérka Blanka Peterková. Několik zimních tréninků absolvovaly dívky s gymnastickou trenérkou Veronikou Reslerovou a k dispozici jim by také kondiční trenér Bořivoj Hlad. Navíc měly oproti dřívějším letům navýšené tréninkové dávky.

Natálie Albrechtová a Kristýna Pikalová v prvním závodě v Albertovci. Foto Petr Videnka

Natálie Albrechtová a Kristýna Pikalová v prvním závodě v Albertovci.   Foto Petr Videnka

Obě děvčata jsou zkušené závodnice. Sedmnáctiletá Natálie soutěžila čtyři roky v kategorii jednotlivců, o rok starší Kristýna má ze soutěže dvojic dokonce bronz z mistrovství České republiky. Jako závodní pár se ale daly dohromady teprve před touto sezonou. „Začaly jsme společně nacvičovat někdy na přelomu února či března a v dubnu byly první závody,“ usmívá se Kristýna Pikalová. „I přes tak krátký čas se nám ale sestavy podařilo nacvičit do velice slušné podoby. Uvidíme, jak se nám povede na mistrovství, konkurence jde také rychle dopředu.“

Nebyly to ale jediné cvičenky, které na prvních závodech letošní sezony startovaly pod logem chomutovského jezdeckého klubu. Osmnáctiletá Lenka Nováková obsadila v Albertovci krásné páté místo, v Tlumačově pak skončila sedmá. Ani mladší závodnice si nevedly špatně – třináctiletá Jůlie Sušická byla v prvním závodě desátá, ve druhém si ještě o dvě místa polepšila. V úvodním závodu sezony startovala také dvanáctiletá Pavlína Klicperová a rozhodčí jí přisoudili deváté místo.

Většina děvčat závodila na valachovi jménem Clausewitz, který dřív jezdil parkur. Vede ho lonžerka Monika Panská. V Albertovci se pak předvedl také kůň Grand Arot pod vedením Kláry Fartákové.

Zmíněné závody jsou součástí celosezónního voltižního poháru, dívky však bojovaly také o kvalifikaci na mistrovství České republiky. To se bude letos konat v červenci v Albertovci. Zajištěnou už ji má zmíněná dvojice Albrechtová – Pikalová a také Lenka Nováková. Ostatní závodnice budou mít další příležitost například na květnových závodech v Praze nebo potom v červnu v domácí jízdárně u zooparku. Jak k tomu podotkla trenérka Peterková, chomutovský jezdecký klub za posledních 25 let nikdy na národním mistrovství nechyběl.

Velký dík patří Podkrušnohorskému zooparku a městu Chomutov, jež sportovní činnost jezdeckého klubu dlouhodobě podporují.