Průchozí voliéra má novou lávku a je znovu otevřená

strasidelnazoo2
Dýně, masky, lampiony. Zoopark chystá strašidelný večer
10.10.2018
Výběh rosomáků se upravuje, dělníci podbetonují plot okolo něj.  Foto Josef Dušek
Rosomáci se do zooparku vrátí. Teď jim upravují výběh
25.10.2018
Zobrazit vše
Průchozí voliéra ve spodní části areálu je po opravě lávky a zábradlí znovu otevřená.    Foto Josef Dušek

Průchozí voliéra ve spodní části areálu je po opravě lávky a zábradlí znovu otevřená.  Foto Josef Dušek

Kolpík se lžícovitým zobákem,  kvakoš milující šero nebo čírka coby nejmenší evropská kachna. To jsou ptačí obyvatelé velké voliéry, kterou nechal chomutovský zoopark nedávno opravit a znovu ji otevřel.

Šikovní truhláři si s tím poradili během pár týdnů. Lávku kompletně vyměnili, a to včetně nosných trámů. Ty původní už byly notně nahnilé. Nahradili také nevyhovující zábradlí. Smrkové dřevo už má na sobě i ochranný nátěr, impregnaci i tmavící barvu, takže voliéra už je opět otevřená návštěvníkům.Jde o průchozí voliéru ve spodní části areálu, která byla přes léto často zavřená. „Dřevěná lávka i zábradlí uvnitř byly přes deset let staré a v hodně špatném stavu,“ podotýká ředitelka zooparku Věra Fryčová. A proto objednala kompletní opravu.

Průchozí voliéru čekají ještě drobné vysprávky a také zahradnické úpravy. „S těmi se však pár týdnů počkáme, až ošetřovatelé část ptáků zazimují,“ dodává k tomu hlavní zoolog zooparku Miroslav Brtnický. Náklady na opravu voliéry činily necelých 180 tisíc korun.

Zoopark má kromě této opravené ještě jednu průchozí voliéru. V obou jsou k vidění především brodiví ptáci. Žijí v nich desítky ptáků několika zajímavých druhů, například kolpík bílý, kvakoš noční nebo hohol severní.