Máme kratší a jednodušší název. Zoopark Chomutov

handmadelogo
Stránky projektu Handmade Nature jsou i v češtině
21.12.2018
Terárium v chomutovském zooparku.
Terárium bude do půlky února zavřené, zvířata potřebují zimní klid
7.1.2019
Zobrazit vše
zooparkbrana

Po necelých třiceti letech jsme změnili svůj oficiální název. Zmizelo z něj přízvisko „podkrušnohorský“, nově jsme jednoduše Zoopark Chomutov.

Nový název je součástí změn, které jsme odstartovali v létě představením nového loga a vizuálu. A jak podotýká ředitelka Věra Fryčová, jde o logický krok. „Předchozí název v oficiální podobě lidé beztak nepoužívali, všichni o nás mluví prostě jako o zooparku. Proto jsme se rozhodli název zkrátit a zjednodušit,“ vysvětluje. Navíc tuto zkrácenou formu měl zoopark povoleno používat už několik let v rámci mezinárodních styků.

Součástí oficiálního názvu je také zkratka p.o., která značí, že jsme příspěvkovou organizací města. Změnu posvětili na svém posledním zasedání chomutovští zastupitelé a platí od 21. prosince 2018.

V historii chomutovského zooparku to není první změna názvu. Mezi lidmi ještě často přežívá úplně první označení  – Lesopark Chomutov. Naopak málokdo si vybaví pozdější socialistické pojmenování Podkrušnohorský park kultury a oddechu. Od konce osmdesátých let minulého století pak náš areál nesl název Podkrušnohorský zoopark Chomutov.