Poslední volná místa na jarní ekotábor

Tuleň kuželozubý
Na tuleně kuželozubé přišla říje
2.3.2019
Líhnutí mláděte blavora žlutého. Letos jim zoopark otevře samostatné terárium.  Foto Jaroslav Zelinka
Terarista doufá v plodnou sezonu a chystá expozici pro blavory
7.3.2019
Zobrazit vše
IMG_5150

Letošní příměstský ekotábor v chomutovském zooparku už je skoro plný. Ještě je však k dispozici pár posledních míst. Pokud chcete své dítko přihlásit, kontaktuje hlavního vedoucího tábora Václava Brožku (ekolog@zoopark, 777 551 893).

Letošní téma týdenního tábora je voda a vše, co s ní souvisí. „S dětmi budeme pozorovat vodní živočichy v expozičních akváriích a rybnících v areálu naší zoo, budeme také zkoumat souvislosti vodního světa a vlastnosti vody,“ popisuje Brožka. Malí táborníci se pod vedením vedoucích zooparku zaměří na vodní ptactvo, které budou krmit a naučí se, jak správně přikrmovat v jarních měsících. Také budou pozorovat přírodu, jak se pomalu probouzí ze zimního spánku. „A samozřejmě dojde také na různé hry, určitě zažijeme spoustu legrace,“ dodává vedoucí tábora.

Tábor probíhá od pondělí 11. do pátku 15. března, a to formou denní docházky do Zooparku. Každý den budeme na vaše děti čekat na parkovišti u horní brány zooparku (směrem ze sídliště Březenecká).  Místo setkání bylo zvoleno s ohledem na bližší vzdálenost k Ekocentru, které je naší hlavní základnou.

DENNÍ PŘÍCHODY: 7:30 h. – horní parkoviště zooparku
DENNÍ ROZCHODY: 16:30 h. – horní parkoviště zooparku

Je zajištěn oběd (včetně nápoje) a odpolední svačina v restauraci v areálu Zooparku. Dopolední svačinu nezajišťujeme, je na zvážení každého rodiče. V rámci dodržování pitného režimu bude celý den k dispozici pití, které si děti mohou dolít do svých lahví.

Více informací můžete získat u vedoucího tábora na kontaktech výše.