Terárium bude do půlky února zavřené, zvířata potřebují zimní klid

zooparkbrana
Máme kratší a jednodušší název. Zoopark Chomutov
4.1.2019
Výstava fotografií ze zooparku v chomutovském kině.
Kouzelné momentky ze zooparku uvidíte i v kině
13.1.2019
Zobrazit vše
Terárium v chomutovském zooparku.

Terárium v chomutovském zooparku.

Stále návštěvníky to nepřekvapí, ale raději upozorňujeme, že terárium v areálu dětské zoo je momentálně zavřené. A bude až do poloviny února.

Ošetřovatelé všechna zvířata uvnitř zazimovali, stejně jako každý rok. Terária mají vypnutá světla a je v nich listí, do kterého se mohou zvířata zahrabat. „Podle druhu zvířat udržujeme v teráriích také určitou teplotu. Někde jsou to třeba jen čtyři stupně, u afrických druhů kolem osmnácti,“ dodává terarista Jaroslav Zelinka. I to je jeden z důvodů, proč jsou dveře pro návštěvníky zamčené. Studený vzduch zvenku by nastavené teploty narušoval.

Plazi a obojživelníci v teráriu potřebují několik týdnů klid, aby nabrali síly na začátek jara a následné rozmnožování. Bez odpočinku by se totiž do páření zrovna nehrnuli. „První zvířata začneme probouzet v polovině února, i když některým to může pár dní trvat, než procitnou úplně a ukáží se návštěvníkům,“ dodává Zelinka.

A že se trpělivost vyplácí, dokazují letošní mláďata želviček, agam nebo blavora žlutého – http://zoopark.cz/2018/dalsi-odchovy-plazu-terariu-chomutovskeho-zooparku/