Vysloužilá vyhlídka u rybníka musí k zemi

Líhnutí mláděte blavora žlutého. Letos jim zoopark otevře samostatné terárium.  Foto Jaroslav Zelinka
Terarista doufá v plodnou sezonu a chystá expozici pro blavory
7.3.2019
Medvědy ze spánku probudí děti básničkou společně s herečkou Nelou Boudovou. ošetřovatelé pro ně budou mít připravené dorty.
Medvědy probudí děti a básnička Nely Boudové
11.3.2019
Zobrazit vše
Dělníci již vyhlídku rozebírají, do budoucna prostor vyřeší architektonická studie.

Dělníci již vyhlídku rozebírají, do budoucna prostor vyřeší architektonická studie.

Od začátku března je v chomutovském zooparku uzavřena vyhlídková terasa u Kamenného rybníka. Je třeba ji kompletně rozebrat a zlikvidovat, její konstrukce již dosloužila. Budoucí podobu této části areálu by měla vyřešit architektonická studie.

Likvidaci vyhlídky doporučil statik, na dřevěné konstrukci se během let podepsala vlhkost a mrazové cykly. „Terasa je již bohužel neopravitelná, proto jsme se ji rozhodli na doporučení odborníků odstranit,“ dodala k tomu ředitelka zooparku Věra Fryčová.

Dělníci už vyhlídku rozebírají, pro letošní sezonu zůstane prostor nevyužitý. „Necháme zpracovat studii, která by řešila tento prostor včetně protější betonové terasy nad expozici vodních ptáků,“ dodává ředitelka. Jak doplnila, tato část areálu je pro zoopark důležitá i proto, že je blízko hornímu vstupu. „Pro
řadu návštěvníků přicházejících horní bránou je to první zastávka v naší zoo, proto je třeba jí věnovat pozornost,“ poukazuje.