Adopce a sponzoring

Staňte se adoptivními rodiči!

Oblíbili jste si v našem Zooparku nějaké zvíře? Staňte se jeho adoptivními rodiči! Vaše pomoc se stane přínosem nejen pro Vašeho oblíbence, ale přispěje jistě i k rozvoji Zooparku. Máte možnost připojit se k těm, kterým osudy “němých tváří” nejsou lhostejné. Navíc dle výše svého příspěvku získáte dárky a výhody!

Jak na to?

Stačí pouze vybrat zvíře, které chcete adoptovat ze seznamu zvířat k adopci, vyplnit a odeslat elektronický formulář k adopci a zaslat finanční příspěvek na náš bankovní účet u KB Chomutov č. 18439441/0100, variabilní symbol 414541. Adopci můžete také zaplatit osobně na kterékoliv pokladně zooparku nebo v oddělení účtárny na správní budově. Po obdržení příspěvku Vám zašleme adopční list spolu s potvrzením o adopci

Jak budou Vaše peníze využity?

Váš příspěvek zahrnuje část nákladů na chov a výživu zvířete. Tímto jsou Zooparku ušetřeny finanční prostředky, které tak mohou být využity například na údržbu a modernizaci výběhů nebo servisu pro návštěvníky.
Délka trvání adopce je jeden rok. Po uplynutí této doby máte možnost adopci obnovit.

Sponzorování zvířat

Chcete přispět na chov a výživu Vašeho oblíbeného zvířete jakoukoli částkou vyšší než 300,- Kč?
Staňte se jeho sponzorem. Na rozdíl od adopce si nemusíte vybírat zvíře podle částek, uvedených v seznamu zvířat určených k adopci. I malých finančních obnosů si velice ceníme.

Jaké jsou Vaše výhody a jaké dárky můžete získat?

Vaše jméno bude uváděno v seznamu adoptivních rodičů na webových stránkách a vývěskách v Zooparku, poskytujeme jej i médiím a zveřejňujeme též ve výroční zprávě. Budete zváni na Den adoptivních rodičů, který je Zooparkem pořádán každoročně, a který je doprovázen pestrým programem.
Pro firmy znamená adopce finanční dar, který je odpočitatelnou položkou pro fyzickou i právnickou osobu dle zákona 586/92 sb.

Originální dárek!

Adopce zvířete se může stát také originálním dárkem pro Vaše blízké! Obdarovaný pak včetně adoptovaného zvířete získá výhody a dárky dle výše adopční částky.

archa_72dpi

Formulář adopce / sponzoringu





DÁRKY ZA ADOPCI A SPONZORING

Všichni budou uvedeni na tabuli adoptivních rodičů, na webových stránkách a ve výroční zprávě.
Všichni také obdrží adopční nebo sponzorský list + narozeninovou vstupenku.

Od 300,- Kč

  • Adopční list
  • Tiskový zpravodaj OÁZA
  • Pexeso

Od 1 000,- Kč

  • Adopční list
  • Tiskový zpravodaj OÁZA
  • Pexeso
  • Za každých 1 000,- Kč volná vstupenka pro 1 osobu

Od 5 000,- Kč

  • Adopční list
  • Tiskový zpravodaj OÁZA
  • Pexeso
  • Za každých 5 000,- Kč roční permanentní vstupenka pro 1 osobu

Od 300,- Kč

  • Adopční list
  • Tiskový zpravodaj OÁZA
  • Pexeso

Od 1 000,- Kč

  • Adopční list
  • Tiskový zpravodaj OÁZA
  • Pexeso
  • Pohledy

Od 5 000,- Kč

  • Adopční list
  • Tiskový zpravodaj OÁZA
  • Pexeso
  • Pohledy
  • Výukový program dle vlastního výběru (pro max. počet 25 žáků)

Od 300,- Kč

  • Adopční list
  • Tiskový zpravodaj OÁZA

Od 2 000,- Kč

  • Adopční list
  • Tiskový zpravodaj OÁZA
  • Za každé 2 000,- Kč volná vstupenka pro 1 osobu

Od 30 000,- Kč

  • Adopční list
  • Tiskový zpravodaj OÁZA
  • Zlatá karta (roční permanentní vstupenka pro libovolné osoby- 1 vstup max. 4 osoby)

Seznam zvířat k adopci

Kuňka východní
Scink válcovitý

Agama hardún
Čížek lesní
Hrdlička čínská
Hrdlička divoká
Ještěrka perlová
Stehlík obecný
Trnorep africký
Želva bahenní
Želva stepní – čtyřprstá
Želva zelenavá – Hermannova

Blavor žlutý
Bulbul červenouchý
Králík domácí
Páv korunkatý
Užovka amurská
Užovka stromová
Užovka žebříčková
Zmije růžkatá

Burunduk páskovaný
Kachnička mandarinská
Poletuška slovanská

Bažant zlatý
Čírka modrá
Ostralka štíhlá
Polák chocholačka
Polák malý
Zrzohlávka rudozobá
Kraska červenozobá
Orebice chukar
Straka modrá

Berneška rudokrká
Berneška velká
Dytík úhorní
Hohol severní
Husa toulouská
Husa tibetská
Husa velká
Husice liščí
Husice rezavá
Koza domácí
Koza kamerunská
Koza karpatská
Koza walliská
Ovce valašská
Ovce merino
Sova pálená

Alexandr černohlavý
Alexandr čínský
Kaloň egyptský
Kalous ušatý
Kormorán velký
Puštík obecný
Sýček obecný
Varan Stepní

Moták pochop
Muflon
Osel domácí
Ovce cápová
Ovce Jákobova
Ovce ouessantská
Ovce vřesová
Pony shetlandský
Prase domácí
Sovice krahujová

Bukač velký
Jelen bucharský
Jelen evropský
Jelen milu
Kozorožec alpský
Kvakoš noční
Ovce stepní (arkal)
Puštík bělavý
Puštík bradatý
Slípka modrá
Sovice sněžní
Výr velký
Výreček malý
Volavka rusohlavá

Čáp bílý
Ibis skalní
Jeřáb bělošíjí
Jeřáb mandžuský
Jeřáb panenský
Jeřáb popelavý
Jeřáb sibiřský
Jezevec lesní
Kočka divoká
Kočka stepní – manul
Kolpík bílý
Mýval severní
Srnec evropský
Tenkozobec opačný
Velbloud dvouhrbý
Ženetka obecná

Bobr evropský
Dikobraz srstnatonosý
Kiang
Kůň Převalského
Makak magot
Orel východní
Orel mořský
Orel stepní
Rys karpatský
Sokol stěhovavý

Buvol domácí
Charza žlutohrdlá
Jak domácí
Orlosup bradatý
Pižmoň
Pratur
Skotský náhorní skot
Takin indický
Takin zlatý
Uherský stepní skot
Zubr evropský

Medvěd hnědý
Plameňák starosvětský
Rosomák
Vlk eurasijský

Fjord
Kůň domácí
Shirský kůň
Tarpan

Panda červená

Los evropský
Pelikán bílý
Pelikán kadeřavý
Sob polární

Tuleň kuželozubý

Střední odborná škola stavební Chomutov kuňka východní
Střední zdravotnická škola Chomutov:
Žáci ZA1 a Mgr. A. Kurucová poletuška slovanská
Žáci SC1 a Ing. Š. Nováková Maříková burunduk páskovaný
Žáci SC2 a Mgr. H. Karasová želva zelenavá
Žáci SC3 a Mgr. J. Razakowská:                                                                                   P. Bartošová, A. Crkoňová, K. Polanská, A. Korová,                                            M. Vojtková, J. Rigda, K. Steuterová kuňka východní
Kolektiv zaměstnanců SZŠ Chomutov užovka stromová
Rodina Pouzarova trnorep africký
Rodina Čížkova z Chomutova a Panenského Týnce čížek lesní
Mgr. Vladimíra Šlencová želva bahenní
Školní družina a Základní škola Konečná Karlovy Vary makak magot
Anežka a Ondra Fričovi, Nikola Suttnerová,                                        Natálie a Dominik Turčákovi, Nikolas Frič,                              Lucie Slutáková, Sebastián Míča užovka stromová
Marie Bičišťová želva stepní – Zuzanka
Naďa Ivanková kraska červenozobá
Třída OA2 – Obchodní akademie Chomutov sova pálená
Mateřská škola Habartov čížek lesní
ZŠ a MŠ 17. listopadu, Chomutov:
Žáci 1. stupně koza domácí
Žáci 2. stupně poletuška slovanská
Žáci speciálních tříd ještěrka perlová
Školní družina páv korunkatý
Daniel Gaier králík domácí
Tomáš, Michaela a Sára Kindlovi velbloud dvouhrbý
9.A a Mgr. Ilona Fenclová, ZŠ Most, Okružní páv korunkatý
Irena Pikalová koza kamerunská, koza karpatská
Agáta a Kryštof Hirjákovi želva bahenní
Milan Zelenka a Petra Sladká trnorep africký
Lukáš Drda želva stepní čtyřprstá
Klárka Ondráčková trnorep africký
Marek Ondráček želva zelenavá
Zdenka Krkošková charza žlutohrdlá
BK Sluneta Ústí n/L – dívky U17 jelen evropský
Terezie Koubková a Patrik Januš poletuška slovanská
Ing. Daniel Černý charza žlutohrdlá
Štěpánka Černá kuňka východní
Stephan Sas takin indický
Jana Vaňhová mýval severní
2.C a Mgr. Martina Marková, 12.ZŠ Chomutov agama hardún, burunduk páskovaný
Děti a rodiče MŠ Pohádka Jirkov králík domácí
Emma Černá kuňka východní
Vilém Veverka kuňka východní
REISSWOLF likvidace dokumentů a dat, s.r.o. vlk eurasijský
Natálka a Lukáš Jirákovi burunduk páskovaný
Hana Tomsová kaloň egyptský
Školní družina, 5. ZŠ Písečná Chomutov kuňka východní, sova pálená
Marie Hellerová páv korunkatý
Michael Hale páv korunkatý
Děti ZUŠ Rakovník 3 želvy zelenavé
Jan Dorazil puštík obecný
Nikola Tokarová kuňka východní
Ekonvert s.r.o. kormorán velký, varan stepní
Milan Petrásek a Karolína Khůnová osel domácí
Radek Požga kachnička mandarinská
Aneta Břízová sýček obecný
Bruno Fischer kachnička mandarinská
Ing, Jan Řehák orel východní
Veronika Palmová pony shetlandský
TOYODA GOSEI Czech s.r.o. jeřáb mandžuský
Školní družina ZŠ Školní, Chomutov sova pálená
Mateřská škola Spořice pony shetlandský
Dana Irlbeková páv korunkatý
JUDr. Zbyněk Fibich bobr evropský
Eliška a Kamila Tesařovy sova pálená
Jan Hartman blavor žlutý
Markéta a Tomáš Kubelíkovi makak magot
Veronika Losová páv korunkatý
Sméťa koza domácí
Ing. Ladislav Drlý panda červená
PaedDr. Václav Homola
Jaroslav Komínek
Bioptická a cytologická laboratoř (zastoupení: MUDr. Miroslav Šulc) sup bělohlavý
Ondřej Bystroň jezevec lesní
Klára Bystroňová velbloud dvouhrbý
Klára Mózsiová páv korunkatý
Sára Mózsiová čížek lesní
Eva Halmiová koza domácí, blavor žlutý
Pavel Zajíc puštík obecný
Ladislav Nový neurčeno
Ondřej a Matěj Mikešovi varan stepní
Lidunka, Dorča a Vítík Mrhálkovi burunduk páskovaný
Václav Vlček koza walliská
Terezka Riantová kuňka východní
Jakub Riant scink válcovitý
Šarlotka a Matýsek Šnajdrovi ještěrka perlová
6.A a Mgr. Hana Lehmanová, ZŠ Most V. Nezvala burunduk páskovaný
Marta Šimonková sova pálená
Marie Bičišťová želva stepní Zuzanka
František Ivinec sýček obecný
Jaroslav Hladký sova pálená
Naďa Ivanková sova pálená
Střední zdravotnická škola Chomutov:
1.A a Mgr. L. Protivová burunduk páskovaný
1.B a Mgr. H. Karasová páv korunkatý
2.A a Mgr. I. Ignatová kuňka východní
2.B a Mgr. L. Rolová scink válcovitý
3.B + Mgr. M. Repáčová trnorep africký
Míša, Bibi, Dáda a Terka užovka amurská
Anička Milerová zmije růžkatá
Kájík Miler králík domácí
Střední odborná škola stavební Chomutov kuňka východní
Střední zdravotnická škola Chomutov:
Žáci ZA1 a Mgr. A. Kurucová poletuška slovanská
Žáci SC1 a Ing. Š. Nováková Maříková burunduk páskovaný
Žáci SC2 a Mgr. H. Karasová želva zelenavá
Žáci SC3 a Mgr. J. Razakowská:                                                                                   P. Bartošová, A. Crkoňová, K. Polanská, A. Korová,                                            M. Vojtková, J. Rigda, K. Steuterová kuňka východní
Kolektiv zaměstnanců SZŠ Chomutov užovka stromová
Rodina Pouzarova trnorep africký
Rodina Čížkova z Chomutova a Panenského Týnce čížek lesní
Mgr. Vladimíra Šlencová želva bahenní
Školní družina a Základní škola Konečná Karlovy Vary makak magot
Anežka a Ondra Fričovi, Nikola Suttnerová,                                        Natálie a Dominik Turčákovi, Nikolas Frič,                              Lucie Slutáková, Sebastián Míča užovka stromová
Marie Bičišťová želva stepní – Zuzanka
Naďa Ivanková kraska červenozobá
Třída OA2 – Obchodní akademie Chomutov sova pálená
Mateřská škola Habartov čížek lesní
ZŠ a MŠ 17. listopadu, Chomutov:
Žáci 1. stupně koza domácí
Žáci 2. stupně poletuška slovanská
Žáci speciálních tříd ještěrka perlová
Školní družina páv korunkatý
Daniel Gaier králík domácí
Tomáš, Michaela a Sára Kindlovi velbloud dvouhrbý
9.A a Mgr. Ilona Fenclová, ZŠ Most, Okružní páv korunkatý
Irena Pikalová koza kamerunská, koza karpatská
Agáta a Kryštof Hirjákovi želva bahenní
Milan Zelenka a Petra Sladká trnorep africký
Lukáš Drda želva stepní čtyřprstá
Klárka Ondráčková trnorep africký
Marek Ondráček želva zelenavá
Zdenka Krkošková charza žlutohrdlá
BK Sluneta Ústí n/L – dívky U17 jelen evropský
Terezie Koubková a Patrik Januš poletuška slovanská
Ing. Daniel Černý charza žlutohrdlá
Štěpánka Černá kuňka východní
Stephan Sas takin indický
Jana Vaňhová mýval severní
2.C a Mgr. Martina Marková, 12.ZŠ Chomutov agama hardún, burunduk páskovaný
Děti a rodiče MŠ Pohádka Jirkov králík domácí
Emma Černá kuňka východní
Vilém Veverka kuňka východní
REISSWOLF likvidace dokumentů a dat, s.r.o. vlk eurasijský
Natálka a Lukáš Jirákovi burunduk páskovaný
Hana Tomsová kaloň egyptský
Školní družina, 5. ZŠ Písečná Chomutov kuňka východní, sova pálená
Marie Hellerová páv korunkatý
Michael Hale páv korunkatý
Děti ZUŠ Rakovník 3 želvy zelenavé
Jan Dorazil puštík obecný
Nikola Tokarová kuňka východní
Ekonvert s.r.o. kormorán velký, varan stepní
Milan Petrásek a Karolína Khůnová osel domácí
Radek Požga kachnička mandarinská
Aneta Břízová sýček obecný
Bruno Fischer kachnička mandarinská
Ing, Jan Řehák orel východní
Veronika Palmová pony shetlandský
TOYODA GOSEI Czech s.r.o. jeřáb mandžuský
Školní družina ZŠ Školní, Chomutov sova pálená
Mateřská škola Spořice pony shetlandský
Dana Irlbeková páv korunkatý
JUDr. Zbyněk Fibich bobr evropský
Eliška a Kamila Tesařovy sova pálená
Jan Hartman blavor žlutý
Markéta a Tomáš Kubelíkovi makak magot
Veronika Losová páv korunkatý
Sméťa koza domácí
Ing. Ladislav Drlý panda červená
PaedDr. Václav Homola
Jaroslav Komínek
Bioptická a cytologická laboratoř (zastoupení: MUDr. Miroslav Šulc) sup bělohlavý
Ondřej Bystroň jezevec lesní
Klára Bystroňová velbloud dvouhrbý
Klára Mózsiová páv korunkatý
Sára Mózsiová čížek lesní
Eva Halmiová koza domácí, blavor žlutý
Pavel Zajíc puštík obecný
Ladislav Nový neurčeno
Ondřej a Matěj Mikešovi varan stepní
Lidunka, Dorča a Vítík Mrhálkovi burunduk páskovaný
Václav Vlček koza walliská
Terezka Riantová kuňka východní
Jakub Riant scink válcovitý
Šarlotka a Matýsek Šnajdrovi ještěrka perlová
6.A a Mgr. Hana Lehmanová, ZŠ Most V. Nezvala burunduk páskovaný
Marta Šimonková sova pálená
Marie Bičišťová želva stepní Zuzanka
František Ivinec sýček obecný
Jaroslav Hladký sova pálená
Naďa Ivanková sova pálená
Střední zdravotnická škola Chomutov:
1.A a Mgr. L. Protivová burunduk páskovaný
1.B a Mgr. H. Karasová páv korunkatý
2.A a Mgr. I. Ignatová kuňka východní
2.B a Mgr. L. Rolová scink válcovitý
3.B + Mgr. M. Repáčová trnorep africký
Míša, Bibi, Dáda a Terka užovka amurská
Anička Milerová zmije růžkatá
Kájík Miler králík domácí