Konírna

Stáje s jezdeckým areálem

Součástí zooparku je jezdecký areál, který slouží pro chov a výcvik koní. V jezdeckém areálu jsou k dispozici stáje s boxovým ustájením, rozsáhlé výběhy, jezdecká krytá hala, venkovní písková jízdárna i kruhové cvičiště. Majitelé koní tady mohou svého koně chovat v příjemném prostředí. Areál slouží také pro jezdce, kteří se chtějí zdokonalovat v umění jízdy na koni, i když vlastního koně nemají. Děti i dospělí si mohou domluvit pravidelné výcvikové hodiny jízdy na koni nebo jen vyzkoušet pohled z koňského hřbetu. Děti si mohou zvolit také variantu s účastí v jezdeckém oddílu, kde si kromě jízdy osvojí i péči o koně. Součástí areálu je hospůdka „U Pratura“ s příjemnou obsluhou, kde může doprovod malých jezdců posedět a občerstvit se, zatímco jejich děti pronikají do tajů jezdeckého sportu.

konirna_jizdarna_s

Ustájení koní

 • Krmení koní je 3 x denně, jádro, seno a voda ad libitum.
 • V poledne se koně přikrmují senem popř. slámou přímo ve výběhu, pokud jsou koně přes den doma je zajištěno také polední krmení.
 • Případné podávání základních minerálních a vitaminózních přípravků je možné příplatkem nebo pokud si je dodá sám nájemce.
 • Podestýlka je sláma a v případě nutnosti nebo po dohodě jsou možné také piliny.
 • V ceně ustájení je box pro koně a používání výběhů, kryté haly, pískové jízdárny, kruhové ohrady, mycího boxu pro koně, sedlovny, klubovny a sociálního zařízení včetně sprchy.
 • Za příplatek je možná další nadstandardní péče: dekování, kamašování, bandážování, čištění z kopyt, mytí, samostatný výběh, opohybování koně lonžováním nebo pod sedlem.
 • Možná je pomoc při výcviku mladého koně, jeho obsedání, manipulaci s koněm nebo výuka jízdy na vlastním koni.
 • Dohodnout lze zajištění pravidelné veterinární péče + asistence nebo zajištění podkováře + asistence.

Provozní řád

07:00 Krmení koní – Po krmení se koně odvedou do společného výběhu. Koně, s podkovami na zadních nohou a hřebci jsou ve výbězích děleni zvlášť nebo po skupinkách.
08:00 Po odvedení koní se stáj uklízí a připraví se na jejich návrat.
12:00 Přikrmování koní senem ve výběhu. Pokud jsou koně přes den doma dostávají polední krmení v boxu.
16:00 v létě v 17:00 hodin jsou koně zavádění do svých boxů.
18:00 Večerní krmení, kontrola stáje.
19:00 Uzavření stáje.

Výcvik jezdců

Zoopark nabízí jízdy na koních pro děti i dospělé. K tomu slouží koně od malých poníků plemene Shetlendský pony, tarpanů, fjordů až po velké koně teplokrevné, plnokrevné nebo Shirské. Jízdy na koni jsou přizpůsobeny dle vašich dovedností. Nabízíme vodění na ponících bez nároků na jezdecké dovednosti, výcvik jezdců mírně i více pokročilých.

Průběh jezdecké hodiny

 • pro začátečníky: pro první zkušenosti s jízdou na koni nabízíme jízdu na koni na lonži, seznámení s chody koně, krok, klus, cval, nácvik sedu.
 • pro mírně pokročilé a pokročilé: výuka jízdy na koni probíhá na jízdárně – nácvik samostatného ovládání koně, jízdárenské cviky, seznámení s kavaletami.
 • pro pokročilé a více pokročilé: nabízíme individuální výuku na jízdárně – nácvik základních a pokročilých drezurních dovedností, skokový trénink a možná je také příprava pro získání jezdecké licence.
 • jezdci, kteří již plně ovládají jezdecké dovednosti a mají koně pod svou úplnou kontrolou, si mohou zvolit také vyjížďku do okolní přírody, která je vedena instruktorem.

Pronájem koně

Dle možností je po vzájemné dohodě možné dohodnout i částečný pronájem koně. Vhodné pro jezdce, který chce pravidelně jezdit v určité dny na svém oblíbeném koni a chce se mu věnovat také mimo ježdění. Platí částečně ustájení koně a spolupodílí se na výdajích koně. Koně jezdí v dohodnutých termínech. Mimo tyto termíny je kůň k dispozici stáji.

Platba

Jízdu na koni si můžete zakoupit buď jednotlivě, nebo můžete zakoupit permanentku pro více jízd za zvýhodněnou cenu. Doba platnosti permanentky je omezena. Termíny jednotlivých jízd mohou být individuálně sjednány telefonem na čísle 602 973 947. V případě nedodržení již sjednaného termínu, pokud není neúčast včas omluvena, bude účtován storno poplatek.

Jezdecký oddíl

Členství v oddíle je ideální pro první zkušenosti s jízdou na koni a péči o koně. Děti mají k dispozici koně plemene Shetlandský pony, o které se také sami starají. Osvojují si krmení, místování, ošetřování atd.. Děti v jezdeckém oddílu se naučí připravovat koně k jízdě: přivedení koně z výběhu, čištění, sedlání a uzdění. Osvojí si také základní znalosti o koních: základní nemoci koní a ošetřování, etologie koní, bezpečnost při manipulaci. Součástí jezdeckého klubu je i voltižní oddíl.
http://jezdectvichomutov.webnode.cz

Pronájem kočárů tažených koňmi

Pronájem kočárů taženými dvouspřežením pro různé příležitosti.
Cena dle dohody dle druhu akce, místa, délky atd..

Pronájem jezdecké haly a jízdárny

Pronájem haly a jízdárny pro výcvik koní z okolí, kteří nejsou ustájeni v zooparku anebo při realizaci kurzů s koňmi.

Poradenská činnost

Pomoc budoucímu majiteli při výběru koně.
Plánované jsou kurzy a přednášky v oblasti zdraví koně, správného a zdravého výcviku koně.

Kontakty

Vedoucí stáje – Karel Kašpárek, tel: 602 973 947
Cvičitel – Voborníková Alena

mala_zavodnice
konirna_parkur
Jízdy na koni a kočárem Čas Cena v Kč
výuková hodina 45 min. 300
permanentka klasická 10 + 1 hod. 11 x 45 min. 3 000
jízda kočárem 60 min. 1 000
Užívání, pronájem haly a ustájení Čas Cena v Kč
použití haly za provozu s vlastním koněm 60 min. 200
použití haly za provozu s vlastním koněm + skoky 60 min. 250
pronájem haly 60 min. 1 500
ustájení krátkodobé (ustájení koně na dobu kratší než 1 měsíc 1. den 300
   
Ostatní služby Čas Cena v Kč
pronájem poníka na jízdy pro děti s vodičem  60 min. 500
Nájem boxu Čas Cena v Kč
Nájem boxu a spotřeba krmení (v ceně je využívání jízdárny PZOO) 1 měsíc 5 500