Akce

Ukliďme svět

8. 4. od 9:00 hodin

Ukliďte spolu s námi okolí zooparku a Kamencového jezera. Více informací a registrace na http://www.uklidmecesko.cz/. Začátek akce u vstupní pokladny do zooparku ze směru od Kamencového jezera. Po akci možnost opékání špekáčků u ohniště ve Staré Vsi. Pracovní rukavice s sebou!

Velikonoční tábor

13. a 14. 4. vždy od 7:30 hodin

Dvoudenní příměstský ekotábor pro děti od 6 do 12 let bude plný přírody, ekologie a zvířat, ale i přípravy na Velikonoce. Děti si vyzkouší velikonoční tradice, upletou si pomlázku a ozdobí kraslice. On-line přihlášky je možné vyplňovat na www.zoopark.cz v sekci ekocentrum.

Velikonoční neděle

16. 4. od 14:00 hodin

Velikonoční tradice, pletení pomlázek a zdobení kraslic ve Staré Vsi v zooparku.

Den Země

22. 4. od 13:00 hodin

Oslava Dne Země s pestrým programe. Pohádka Dundun a líný mamak, program Divoký západ, výtvarný happening na téma stromy, sokolnice a soutěž Měníme svět.

Vernisáž obrazů Lucie Suché

22. 4. od 12:30 hodin

Vernisáž nové výstavy obrazů a obrázků výtvarnice Lucie Suché, na kterou naváže výtvarný workshop pro děti i dospělé.

Pálení čarodějnic

30. 4. od 16:00 hodin

Večer před Filipojakubskou nocí zveme nejen všechny čarodějnice na slet se zábavným programem, občerstvením a spoustou zábavy.

Den dětí

3. 6. od 11:00 hodin

Program pro děti, hudba, pohádky, soutěže, křtiny mláďat, projížďky zoovláčkem a Safari expresem. K oslavě Dne dětí připravujeme zábavný program nejen pro děti a rodiče.

Atletika pro děti v Zooparku

4. 6. od 13:00 hodin

Český atletický svaz vstupuje v roce 2017 se svým projektem „Atletických přípravek a školek“ do svého osmého ročníku. Cílem programu je nabídnout rodičům a jejich dětem kvalitní volnočasovou aktivitu v podobě pravidelných atletických kroužků a zároveň podpořit sportovní přípravu nejmladších dětí v oddílech a klubech. Hlavní cílovou skupinou jsou děti ve věku 5 – 11 let.
Přijďte si do zooparku vyzkoušet atletické disciplíny. Užijete si spoustu zábavy a třeba si zamilujete nový sport.

Vysvědčení ve staré škole

30. 6. – 1. 7.

Užijte si slavnostní chvíle při předávání vysvědčení co nejdéle. Přijďte do Staré školy, vyzkoušejte si například psaní násadkovým perem nebo klečení na hrachu a udělejte si „dobovou fotografii“ svého malého školáka.

Pohádkové safari

11., 12., 18., 19. 8. 2017 od 18:00 hodin

Cesty do světa tradičních i moderních pohádek na voze Safari expresu a zoovláčku potěší originalitou a pohladí po duši. Předprodej jízdenek na akci bude zahájen už v průběhu května na webu zooparku. Naplánujte si prázdninový zážitek s předstihem.

Čímže to z kuchyně vonívalo (vaření podle starých receptů)

červenec, srpen ve Staré Vsi

Netradiční workshop ve Staré vsi využije zázemí černé kuchyně a původní suroviny používané v krušnohorské kuchyni po mnoho staletí. Jednoduché receptury pro vynikající výsledek. Pohlédněte pod pokličku našim prababičkám.

Vítání prvňáčků ve staré škole

1. – 3. 9.

První školní den se stane nezapomenutelným nejen pro vaše děti, ale díky fotografiím v dobovém oblečení, které Vám zapůjčíme, a certifikátu pro nové školáky zůstanou milé vzpomínky celé rodině.

EDH – den historických sídel a Vinobraní ve Staré Vsi

16. 9. od 9:00 hodin

Dny evropského dědictví ( European Heritage Days, EHD ) každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor.
Zoopark otevře tento den brány Staré Vsi a představí nejen skanzen podkrušnohorské vesnice, ale i tradiční řemesla a zvyky, neopomene připomenout tradici vinařství v našem kraji. Chybět nebude ani kulturní doprovodný program a program pro děti.

Den zvířat

7. 10. od 13:00 hodin

Odpoledne bude patřit oslavě všech zvířat. Připomeneme si nejzajímavější odchovy roku, největší překvapení i nejmenší chovaná zvířata. Program bude tentokrát jednoduše zvířecí. Nezapomeňte se zúčastnit!

Strašidelná ZOO

28. 10. od 16:00 hodin

Halloweenské masky, dlabání dýní, hudba, divadlo, lampiónový průvod po zooparku a ohňostroj. Strašidelný program jak ho máte rádi rozveselí i neponuřejší podzimní podvečer.

Mikulášská ve Staré Vsi

3. 12. od 15:00 hodin

Příjezd Mikuláše, čerta a andělů kočárem taženým koňmi. Dětské básničky a čokoládové dobroty v kulisách krušnohorského statku ve Staré Vsi.

Narodil se Kristus Pán – Štědrý večer na statku

24. 12.

Skromný, klidný a šťastný. Takový byl Štědrý večer našich prababiček. Udělejme si jej také takový. Rádi Vás na Štědrý den přivítáme ve Staré Vsi.

Adventní neděle ve Staré Vsi

26. 11., 3., 10. a 17.12.

Příprava na Vánoce nemusí být plná stresu. Ve Staré Vsi se zasmějeme při pohádkách, vyrobíme si adventní věnec a ozdůbky na stromeček, vyzkoušíme si lití olova, házení střevícem a pouštění lodiček, ozdobíme si perníčky a obdarujeme zvířátka.