Výukové programy
pro předškoláky

Jsem bezobratel

Žákům představíme zástupce nejpočetnější skupinu zvířat, a to bezobratlých. Zaměříme se na sociální hmyz a jeho důležitost. Zjistíme, jak to funguje v mraveništi.
Zástupce bezobratlých si děti prohlédnou zblízka a osahají.

Délka: 1 h

Plazí se plazi?

Výukový program zaměřený na skupinu plazů. Povíme si, proč je slepýš ještěrka. Vyzkoušíme, zda jsou hadi slizcí a proč je třeba místní plazy chránit.
Zástupce plazů si děti prohlédnou zblízka a osahají.

Délka: 1 h

Máme rádi zvířata

Program zaměřený na prohloubení vztahu k hospodářským zvířatům. Navštívíme statek s různými plemeny koní, koz, ovcí a králíků, které můžeme hladit a po domluvě i krmit. Vysvětlíme si, co to je domestikace a ekologické hospodaření.
Program probíhá pouze od března do října!

Délka: 1 h

Krmítko

Společně pronikneme do tajů zimní přírody. Naučíme se, která zvířátka během zimy potkáváme, anebo naopak potkat nemůžeme, a jak jim můžeme pomáhat.
Program probíhá pouze od listopadu do února!

Délka: 1 h

Hra ročních období

Na průzkumu přírody s dětmi zaznamenáváme běžné druhy rostlin a živočichů pro dané roční období. Povíme si, proč listy mění na podzim svou barvu, a co způsobuje jejich opadávání.
Žáci se dozvědí tajemství změn zvířecí srsti, přijdou do kontaktu s různými druhy přírodnin a zahrají si hry.

Délka: 1 h

Kaštánek vypráví

Zábavnou formou se žáci seznámí se životem stromů od semínka po pařez. Během programu si vysvětlíme rozdíly mezi jehličnatými a listnatými stromy, proč jsou stromy důležité, komu poskytují úkryt, a jak je chráníme.
Děti si osahají přírodní materiály, zapojí smysly a zjišťují, jak voní, jakou mají barvu, tvar a tvrdost.

Délka: 1 h

Zoopark Chomutov
Přemyslova 259
430 01 Chomutov
Česká republika

mapa webu