Den dětí v zooparku okoření youtuberka Veronika Spurná

Brána do areálu Eurosafari.
Eurosafari pojede o víkendu jinak, akce Jedlé plevele se o týden posune
24.5.2018
Pavilon plazů je opět otevřen, terária mají bezpečnostní skla
29.5.2018
Zobrazit vše
Den dětí

Zase trochu jinak. Tak by mohlo znít motto letošního Dne dětí v Podkrušnohorském zooparku. Dějištěm bude tentokrát skanzen Stará Ves a kromě tradičních dětských atrakcí se mohou odrostlejší kluci a holky těšit také na jednu z  českých celebrit počítačového světa – youtuberku Veroniku Spurnou.

Oslavy dětského svátku se v zooparku konají v sobotu 2. června a začínají ve 13 hodin. Rozlehlý areál skanzenu k tomu slibuje neokoukané prostředí a volnější atmosféru. „Travnaté plochy u statku přímo vybízejí k dětskému řádění, proto jsme se rozhodli pro letošek přesunout oslavy dětského dne sem,“ vysvětluje ředitelka zooparku Věra Fryčová.

spurnaVšechny atrakce budou soustředěné v okolí staročeského statku a roubenky. K dětskému dovádění poslouží skákací hrad, nafukovací iglů či lezecká stěna, kousek od statku bude usazen také středobod hlavního programu – malé pódium připravené mimo jiné pro vystoupení Veroniky Spurné (foto vpravo). Mladá youtuberka a zpěvačka, jejíž videokanál pravidelně sleduje skoro tři sta tisíc lidí, na něm vystoupí v půl třetí. Po něm bude následovat autogramiáda.

Po celé odpoledne budou dětem k dispozici tradiční atrakce a lákadla, a to v režii Divadla Na oko. Co mají připraveno? Skákání v pytli, přetahování provazem, střílení šipek na terč, ale také pohádkové scénky s hádankami nebo fotokoutek s kostýmy pro děti i dospělé. U roubenky pak budou připravené dva stánky s kreativními dílnami, kde  si budou moci malí i velcí vyzkoušet třeba malování na sklo, tvorbu z keramiky nebo se zúčastnit výtvarné soutěže. Občerstvení je samozřejmě zajištěno také, a to včetně opékání buřtů. Pestrým odpolednem bude provázet moderátor Lukáš Budai.

Do areálu se návštěvníci dostanou branou ve směru od restaurace U Pratura, a to s platnou vstupenkou do zooparku. „Abychom předešli komplikacím či nedorozuměním, bude u vstupu také pracovník zooparku, který bude návštěvníkům k dispozici,“ dodává k organizačnímu zajištění Hana Zvalová ze skanzenu Stará Ves.

Červnový Den dětí je jednou z největších akcí v kalendáři chomutovského zooparku. Na rodiny je zaměřené i Pohádkové safari přichystané na dva srpnové víkendy a také Den zvířat pořádaný pravidelně v září.