On-line vstupné
do zooparku

Zoopark otevírá. Vstupenky je třeba koupit po internetu

Po šesti týdnech nuceného uzavření náš zoopark znovu otevíráme pro veřejnost. Bude to však za podmínek daných vládou, návštěvníci proto musí počítat s řadou omezení. První a zásadní se týká už nakupování vstupenek, které musí probíhat výhradně elektronicky.

Prodej na pokladnách je zakázaný, proto naši pracovníci společně s dodavatelskou firmou rychle přes víkend zprovoznili portál pro nákup elektronických vstupenek. „Připravovali jsme ho na spuštění později, ale když vláda změnila své rozhodnutí, vše jsme uspíšili, abychom mohli areál pro veřejnost otevřít hned v pondělí,“ říká Věra Fryčová, ředitelka zooparku.

Lidé si lístky mohou koupit přes odkaz na našich stránkách, který zveřejníme v neděli. Po zaplacení jim na e-mail přijde potvrzení s QR kódem, který stačí přiložit ke čtecímu zařízení u vstupních turniketů. „Může to být buď na vytištěné vstupence nebo na mobilním telefonu,“ upřesňuje Fryčová. Návštěvníci by poté neměli vstupenky vyhazovat nebo mazat, aby se dostali přes elektronické turnikety zpět. Případně mohou využít mechanické jednosměrné brány.

Kdo nestihne koupit elektronickou vstupenku z domova, toho navedou reklamní panely u obou vstupních bran. Na nich budou opět QR kódy, které po načtení do chytrého telefonu navedou návštěvníky na objednávkový portál. Z domova i na místě bude možné koupit všechny druhy vstupenek, od jednotlivých přes rodinné až po permanentky.

Speciální opatření jsme pak přijali pro držitele současných permanentních vstupenek, které QR kód nemají. „Už od pondělí budeme stávající permanentky u vstupu vyměňovat za nové. Bude to však možné pouze na dolní pokladně u restaurace Tajga,“ upozorňuje ředitelka.

Také při procházkách po areálu je třeba dbát na opatření, kterými vláda podmínila otevření zoologických zahrad. Budou například zavřené vnitřní expozice, stále platí nutnost nosit roušky či udržovat určené rozestupy. „Na vše budeme upozorňovat na cedulích po celém areálu a prosíme návštěvníky, aby pokyny dodržovali,“ dodává ředitelka Věra Fryčová.

Zoopark se pro veřejnost zavřel po vládním zákazu 16. března. Nejprve vláda naplánovala otevření zoologických zahrad na 25. května, ve čtvrtek ale ohlásila změnu a povolila zahradám otevřít dřív, ovšem za stanovených podmínek. „Pro nás všechny je to nezvyklá situace a chápeme, že dodržet všechny pokyny bude někdy komplikované nebo nepochopitelné. Nicméně otevíráme zoopark proto, abychom nabídli lidem místo pro odpočinek, relaxaci, únik z unavující domácí izolace. Pojďme si tu možnost v klidu užít a respektujme podmínky i sebe navzájem,“ dodává Fryčová.

Vstup přes turnikety
Vstup přes turnikety

Zoopark Chomutov
Přemyslova 259
430 01 Chomutov
Česká republika

mapa webu