Komentované krmení
zvířat

Komentované krmení probíhá pouze v hlavní sezoně, která začíná Dnem Země (duben) a končí Dnem zvířat (říjen).

Krmení tuleňů

V době prázdnin denně v 11.00 a 14.00

Víte, za jak dlouho sní naši tuleni kuželozubí kbelík ryb? Chcete vidět tuleního samce Kaška, jak si umí zaplácat o přídavek? Každý den v 11 a 14 hodin se u bazénu tuleňů koná komentované krmení, tak se přijďte podívat. Dozvíte se také, jak spolehlivě rozeznáte tuleně od lachtana.

Krmení se koná během hlavní sezony, a to každý víkend – v sobotu i neděli. Během letních prázdnin pak probíhá každý den.
Mimo hlavní sezonu probíhá krmení tuleňů bez doprovodného komentování.

Krmení tuleňů kuželozubých

Komentované krmení vyder

V době prázdnin denně od 12.00 hodin

Vydry se do zooparku vrátily po čtyřiceti letech, upravili jsme pro ně bývalou expozici bobrů. Zdánlivě obyčejná zvířata, ale spatřit je v přírodě není úplná samozřejmost. Však jsou také vydry říční v České republice vedeny jako zvláště chráněné coby silně ohrožený druh. V naší expozici můžete jejich mrštné dovádění ve vodě i na souši obdivovat i během komentovaného krmení, při němž se o vydrách dozvíte i mnoho zajímavého.

Komentované krmení velbloudů

V době prázdnin denně v 15.00

Velbloud dvouhrbý, koráb pouště, úžasné zvíře s nezaměnitelnými hrby – určitě stojí za to, dozvědět se o něm něco více. Přijďte si poslechnout, co vlastně nosí ve svých hrbech, jak dokáže chodit po písku a nebořit se do něj, jak hospodaří s vodou a ještě další zajímavosti z velbloudího života. Čtveřice našich velbloudů, dvě dospělé samice Matylda a Shakira, odrostlá velbloudí slečna Odeta a samozřejmě také nejmladší samička Nessie se na zvídavé návštěvníky těší o prázdninách každý den o půl třetí odpoledne.

Krmení se koná během hlavní sezony, a to každou sobotu a neděli. Během letních prázdnin pak probíhá každý den.

Velbloud dvouhrbý

Komentované krmení makaků

V době prázdnin denně v 13.00

Makak magot je jediný primát, který žije v Evropě, byť pouze na jediném místě – Gibraltaru. Proto tyto roztomilé opičky nechybí ani v naší zoologické zahradě, která se zaměřuje na faunu Palearktu. Víte, jaká legenda se k životu makaků na Gibraltaru pojí? A že v ní věřil i Winston Churchil? Tohle i mnoho dalších zajímavostí o makacích se můžete dozvědět během pravidelného komentovaného krmení. Sledovat a poslouchat ho můžete i z nově opravené vyhlídkové lávky, která vede přímo nad výběhem

Krmení se koná během hlavní sezony, a to každou sobotu a neděli. Během letních prázdnin pak probíhá každý den.

Makak magot

Zoopark Chomutov
Přemyslova 259
430 01 Chomutov
Česká republika

mapa webu