Komentované krmení
zvířat

Komentované krmení probíhá pouze v hlavní sezoně, která začíná Dnem Země (duben) a končí Dnem zvířat (říjen).

Krmení tuleňů

V době prázdnin denně v 11.00 a 14.00

Víte, za jak dlouho sní naši tuleni kuželozubí kbelík ryb? Chcete vidět tuleního samce Kaška, jak si umí zaplácat o přídavek? Každý den v 11 a 14 hodin se u bazénu tuleňů koná komentované krmení, tak se přijďte podívat. Dozvíte se také, jak spolehlivě rozeznáte tuleně od lachtana.

Krmení se koná během hlavní sezony, a to každý víkend – v sobotu i neděli. Během letních prázdnin pak probíhá každý den.
Mimo hlavní sezonu probíhá krmení tuleňů bez doprovodného komentování.

Krmení tuleňů kuželozubých

Komentované krmení makaků

V době prázdnin denně ve 13.00

V horní části zooparku narazíte na veliký výběh, ve kterém se prohání pětičlenná skupina bezocasých opic druhu makak magot. Snad nejzajímavější na nich je, že se jedná o jediný opičí druh, který obývá Evropu, přesněji Gibraltarskou skálu. Na rozdíl od opic v rovníkových oblastech se makakové ve volné přírodě živí hlavně semeny cedru, hmyzem a výhonky a nepohrdnou ani jedovatým škorpionem.

Krmení se koná během hlavní sezony, a to každou sobotu a neděli. Během letních prázdnin pak probíhá každý den.

Makak magot

Komentované krmení velbloudů

V době prázdnin denně ve 14.30

Velbloud dvouhrbý, koráb pouště, úžasné zvíře s nezaměnitelnými hrby – určitě stojí za to, dozvědět se o něm něco více. Přijďte si poslechnout, co vlastně nosí ve svých hrbech, jak dokáže chodit po písku a nebořit se do něj, jak hospodaří s vodou a ještě další zajímavosti z velbloudího života. Čtveřice našich velbloudů, dvě dospělé samice Matylda a Shakira, odrostlá velbloudí slečna Odeta a samozřejmě také nejmladší samička Nessie se na zvídavé návštěvníky těší o prázdninách každý den o půl třetí odpoledne.

Krmení se koná během hlavní sezony, a to každou sobotu a neděli. Během letních prázdnin pak probíhá každý den.

Velbloud dvouhrbý

Komentované krmení
medvědů

V době prázdnin denně v 15.00

Věděli jste, že až 80 % potravy medvěda hnědého tvoří tráva, pupeny a lesní plody? Zajímalo by vás, kdy se rodí medvíďata a jak je to vlastně s pověstným medvědím zimním spánkem? Když přijdete v 15 hodin ke spodní části výběhu medvědů, můžete se o těchto největších šelmách evropského kontinentu něco dozvědět.

Krmení se koná během hlavní sezony, a to každý víkend – v sobotu i neděli. Během letních prázdnin pak probíhá každý den.

Medvěd hnědý

Zoopark Chomutov
Přemyslova 259
430 01 Chomutov
Česká republika

mapa webu