Záchranná stanice

Z důvodu výskytu ptačí chřipky v okolí dle nařízení Státní veterinární správy není možné přijímat do Stanice pro handicapované živočichy jakékoliv ptáky. Děkujeme za pochopení.

Podkrušnohorský zoopark Chomutov je zapojen do Národní sítě stanic pro handicapované živočichy, které zajišťují péči o zraněné volně žijící živočichy. Ti jsou po ošetření a doléčení opět vypouštěni do volné přírody. V případě, že je zranění vážné a neumožňuje zvířeti plnohodnotný návrat do volné přírody, je ponecháno ve stanici jako trvalý handicap.

Zvířata jsou přijímána na vstupních branách Zooparku a to každý všední den od 7:00 do 15:30 hod. O víkendech je možné zraněné zvíře do zooparku dopravit a to od 8:00 do 14:00, lépe však po předchozí telefonické domluvě. Na bráně je k dispozici přepravka do které je možné živočicha umístit. Pokud zvíře přinesete ve své vlastní přepravce, domluvte se přímo na bráně o jejím vrácení.

kane_handicap

Kontakty
474 629 917
778 755 177
zoolog@zoopark.cz

Záchranná stanice pro handicapované živočichy v Chomutově je finančně podporována z Programu péče o krajinu MŽP a Ústeckým krajem.

banner_jezci
banner_nez_zacnete
vase_pomoc1
uk_logo_web
expanded_cz_small