Výtvarná soutěž: Jak by dnes vypadaly zahrady našich předků?

Pracovníci klientského centra UPC na Dobrovolnickém dni v chomutovském zooparku.
Dobrovolníci pomáhali v zooparku uklidit Kaštanku
12.6.2018
Ke konci školního roku je zoopark oblíbeným cílem školních výprav.   Foto Josef Dušek
Chomutovské školy a školky mají vstup do zooparku zdarma
21.6.2018
Zobrazit vše
Hana Zvalová ze skanzenu Stará Ves na zahrádce, která je součástí projektu Bílá místa rolnické historie.  Foto Josef Dušek

Hana Zvalová ze skanzenu Stará Ves na zahrádce, která je součástí projektu Bílá místa rolnické historie. Foto Josef Dušek

Už několik měsíců běží ve skanzenu Stará Ves projekt nazvaný Bílá místa rolnické historie. Jeho autoři si dali za cíl zdokumentovat plodiny, které byly běžné pro naše prapředky. Nalézají staré dochované odrůdy a pěstují je na pokusném poli a zahradě.

A právě k tomuto tématu se váže výtvarná soutěž, kterou na Den dětí vyhlásili partneři projektu. Název je „Bílá místa rolnické historie…. …aby nebyla bílá“.

Hlavním úkolem pro malé i velké soutěžící je výtvarně zpracovat, jak si představují, že by se měla podle zmíněného projektu rozvíjet krajina, pole a zahrady tak, aby vše bylo pestré a zajímavé jako v dobách našich praprapra….. babiček a dědečků. Pro zpracování je možné použít jakoukoliv výtvarnou techniku, formáty A4 a A3. V ostatních technikách (např. linoryt, keramika, atp.) je velikost soutěžní práce omezena velikostí formátu A3. Počet soutěžních prací od jednoho autora není omezen, je možné je odevzdat přímo ve skanzenu, na pokladnách zooparku, v jirkovském infocentru či galerii nebo ve výzkumném ústavu rostlinné výroby v Nových Spořicích (Černovická ulice).

Soutěžící budou rozděleni do čtyř věkových kategorií, uzávěrka soutěže je 8. září 2018. Kompletní propozice najdete zde – Soutěž_2018.