Samec drozda východního má výrazné a nezaměnitelné zbarvení. Hlava, krk, část prsou a horní část těla jsou sytě modrošedé. Na jasně oranžovočervených prsou a břiše jsou patrné tmavé šupinkovité skvrny. Střední část spodní části těla od krku k ocasu je čistě bílá. Zobák je žlutý. Samec se od časného jara ozývá velmi melodickým silným zpěvem.
Samička je zbarvena méně výrazně. Zbarvení hlavy a horní části těla je matně šedohnědé. Na bělavém krku a šedobílých prsou jsou patrné výrazné tmavohnědé šipkovité skvrny. (Tyto skvrny přetrvávají v prvním roce stáří také v šedé barvě na krku samců.) Zbarvení spodní části těla od břicha po ocas je bílé. Zobák samičky je zbarven žlutohnědě.
Drozd východní je tažným, resp. částečně tažným druhem. Jeho hnízdiště se nacházejí v severovýchodní Sibiři, severovýchodní Číně, Koreji. V zimním období obývá stálezelené listnaté lesy a sekundární porosty do nadmořské výšky 1 100 metrů v jihovýchodní Asii, Indočíně a Tchaj–wanu. Byl pozorován v Japonsku, Hongkongu, Vietnamu.